Koupili jste nový počítač nebo notebok a potřebujete do něj software na prohlížení internetu, prohlížení obrázků, PDF souborů, sofware pro tvorbu dokumentů, tabulek, potřebujete upravovat fotografie, videa a přehrávat filmy a MP3 soubory. Tady naleznete jednoduchý seznam. Takže stačí klikat na odkazy:

Prohlížení internetu:

FIREFOX: https://www.mozilla.org/cs/firefox/new/

OPERA: http://www.opera.com/cs

Poštovní klient:

Thunderbird: http://www.mozilla.cz/stahnout/thunderbird/

Photopea - český Photoshop

Podobně vypadá, nabídka funkcí je ovšem chudší. Podporuje základní nástroje pro výběr a ořez, kapátko, štětec, klonovací razítko, guma, přechody a historie úprav. Úprava křivky, úrovně, expozici, saturaci, jas, kontrast a živost barev. Práce s vrstvami. seskupování do složek, nastavování typu prolnutí, průhlednosti a samozřejmě i viditelnost. Vložit lze i vrstvy s úpravami a vektorové/rastrové masky.

Photopea umí přímo pracovat s formáty PSD (Photoshop) a XCF (Gimp),  umí importovat i exportovat JPG, PNG i WebP. Zkusit jí můžete tady: http://www.photopea.com/

Gimp - náhrada za Adobe Photoshop

grafický editor (který je zdarma) pro tvorbu a úpravu bitmapových obrázků. GIMP je výborný na úpravu fotografií a  webové grafiky. K dispozici je spousta nástrojů: štětec, pero, tužka, razítko, práce s kanály, vrstvami a cestami a různé grafické filtry. GIMP je pro všechny a zkuste jak se vám bude líbit. Stránka programu GIMP

PDF creator - tvorba PDF dokumentů

PDFCreator vám vytvoří PDF dokumenty a také dokumenty v PostScriptu, EPS či různých obrázkových formátech (JPEG, TIFF, PNG). Do těchto formátů umí převést libovolný dokument a umožní i tisk na libovolný rozměr papíru. Program rychle vytvoří soubor a disponuje jednoduchou konfiguraci všech nastavení. PDFCreator

Adobe Reader

pokud potřebujete otevřít a číst dokumenty ve formátu pdf pak potřebujete Adobe Reader.

Minimální požadavky:

Procesor 1,3 GHz nebo rychlejší
Microsoft® Windows® XP s aktualizací Service Pack 3 pro 32bitové verze nebo s aktualizací Service Pack 2 pro 64bitové verze; Windows Server® 2003 R2 (32bitové i 64bitové verze); Windows Server 2008 nebo 2008 R2 (32bitové i 64bitové verze); Windows 7 (32bitové i 64bitové verze); Windows 8 nebo 8.1 (32bitové i 64bitové verze)
256 MB paměti RAM (doporučeno 512 MB)
320 MB volného místa na pevném disku
Monitor s rozlišením 1024 x 768
Internet Explorer 7, 8, 9, 10 nebo 11; Firefox Extended Support Release; Chrome

 

OpenOffice a LibreOffice

Program umí načíst a ukládat dokumenty ve formátech Microsoft Office a dalších! Rychlý export do PDF. Balík kancelářských aplikací OpenOffice / LibreOffice obsahuje nástroje pro vaši každodenní práci v kanceláři. OpenOffice / LibreOffice má české prostředí, českou nápovědu a opravuje překlepy v mnoha jazycích včetně češtiny a slovenštiny. Kancelářský balík OpenOffice / LibreOffice je zdarma. Je legální, když ho máte nainstalovaný na všech počítačích. Používá otevřený formát dokumentů (OpenDocument), takže svá data zpracujete i za deset let.

 Vážení návštěvníci tohoto webu, nesbíráme o Vás žádné údaje, nechceme od Vás nic vyplnit ani podepsat. Údaje, které zde najdete, slouží výhradně k tomu, aby jste mě mohli kontaktovat za účelem servisu, opravy, objednávky nebo schůzky. Neslouží k tomu, že si je zkopírujete a budete mě volat, psát a nabízet zboží, služby a tak podobně. Chováme se k sobě ohleduplně. Děkuji za pochopení. Radomil Šmíd.

Template by Linelab.