malwareMalware (zkratka pro "malicious software") je termín používaný pro software, který je navržen k tomu, aby poškodil počítač, síť nebo zařízení a/nebo získal neoprávněný přístup k citlivým informacím. Malware může být nainstalován na zařízení uživatele bez jeho vědomí prostřednictvím nebezpečných souborů, e-mailových příloh, zneužitých zranitelností v softwaru nebo prostřednictvím phishing útoků.

Existuje mnoho typů malwaru, včetně:

  1. Virus - program, který se může šířit a infikovat soubory na počítači, obvykle pomocí přenosného média nebo sítě.
  2. Trojský kůň - program, který se maskuje jako legitimní software, ale umožňuje útočníkům získat neoprávněný přístup k cílovému zařízení.
  3. Spyware - program, který sleduje a shromažďuje informace o uživateli, jako jsou například přihlašovací údaje nebo informace o bankovních účtech.
  4. Ransomware - malware, který šifruje soubory na počítači oběti a požaduje výkupné za jejich obnovení.
  5. Adware - program, který zobrazuje nechtěné reklamy na počítači uživatele.
  6. Rootkit - malware, který skrývá svou přítomnost na počítači a umožňuje útočníkům provádět neoprávněné činnosti, jako jsou například útoky DDoS.

Proti malwaru se mohou uživatelé bránit tím, že používají antivirový software a chrání své přístupové údaje a hesla. Je také důležité aktualizovat svůj software a operační systém na poslední verze, které často obsahují opravy pro zranitelnosti, které mohou být zneužity k nainstalování malwaru.Vážení návštěvníci tohoto webu, nesbíráme o Vás žádné údaje, nechceme od Vás nic vyplnit ani podepsat. Údaje, které zde najdete, slouží výhradně k tomu, aby jste mě mohli kontaktovat za účelem servisu, opravy, objednávky nebo schůzky. Neslouží k tomu, že si je zkopírujete a budete mě volat, psát a nabízet zboží, služby a tak podobně. Chováme se k sobě ohleduplně. Děkuji za pochopení. Radomil Šmíd.

Template by Linelab.