internet a počítače Horšovský Týn

... váš servis pro počítač, notebook, tiskárnu, síť i server.

Scribus

Aplikaci Scribus pro sazbu a úpravu dokumentů vyvíjí komunita nadšenců. Hodí se pro sázení knih, novin, brožur a dalších tištěných materiálů. Umožňuje práci s různými formáty a umožňuje export dokumentů mj. do PDF.

Scribus stáhnete zde.

Ghostscript

Program pro převod fontů mezi odlišnými formáty. Hodí se např. pro předtiskové úpravy (včetně převodu písma do rastru).

Ghostscript stáhnete zde.

LaTeX

LaTeX je aplikace pro sazbu a typografické úpravy složitějších dokumentů. Úprava textu probíhá vkládáním formátovacích příkazů (je zde určitá podobnost s tvorbou webových stránek pomocí HTML). Lze si vybrat z různých tiskových formátů připravených profesionálními sazeči.

LaTeX stáhnete zde.

PosteRazor

Program pro tisk plakátů využijete jak v kanceláři, tak doma. PosteRazor dokáže nařezat obrázek tak, aby z něj bylo možné vytvořit plakát prakticky libovolné velikosti – záleží na rozlišení původní fotografie či ilustrace. Vytisknuté listy je pak třeba složit, nehodí se tedy pro profesionální grafická studia.

PosteRazor stáhnete zde.

Vaše a moje osobní údaje


Vážení návštěvníci tohoto webu, nesbíráme o Vás žádné údaje, nechceme od Vás nic vyplnit ani podepsat. Údaje, které zde najdete o mně slouží výhradně k tomu, aby jste mně mohli kontaktovat za účelem servisu, opravy, objednávky nebo schůzky. Neslouží k tomu, že si je zkopírujete a budete mně volat, psát a nabízet zboží, služby a tak podobně. Chováme se k sobě ohleduplně. Děkuji. Radomil Šmíd.