INTERNET a POČÍTAČE

....... instalace a servis i vaší kanceláře

word logoPotřebujete nastavit ve Wordu číslování pro celý dokument nebo od stránky do stránky?
Tady je návod ke správnému číslování

1) Číslo strany v zápatí pro celý dokument: Vložení ⇒ Číslo stránky ⇒ Dolní okraj stránky ⇒ Číslo ve formátu prostého textu.
2) Zobrazte netisknutelné znaky nebo konce oddílů. Zobrazte znak pro konec oddílu. Pro zobrazení netisknutelných znaků klikněte v záložce domů na symbol ¶ .
3) Nastavte konec oddílu aby bylo možno stránky bez číslování oddělit od těch číslovaných. To provedete nastavením konce oddílu.
4) Rozdělte oba oddíly kliknutím dvakrát na zápatí stránky a přepněte tak dokument do úprav záhlaví a zápatí.
5) Návrh ⇒ Propojit s předchozím ⇒ Ne. Takže stačí „odkliknout“, aby se oddíly rozdělily.
5) Smažte nepotřebné číslování ⇒ zápatí a smazat číslovku.

youtube mp3Potřebujete jenom MP3 ze serveru youtube.com ? Konverze zabírají spostu času, online konvertory nefungují. Nechcete nic stahovat ani instalovat, prostě jenom dát uložit a mít soubor ve formátu MP3. Takový MP3 který si následně zkopírujete třeba do telefonu nebo na flešku.

Takže jdeme na to: na serveru youtube.com si najděte vámi "oblíbené" video - sklatbu, proslov a co já vím co ještě budete potřebovat a odkaz a něj zkopírujte do nového okna v prohlížeči a "umažte" ze slova youtube písmena "ube" dejte enter a dále se intuitivně řiďte návodem.

Takže například:

https://www.youtube.com/watch?v=A079J21UfLY&t=

bude:

https://www.yout.com/watch?v=A079J21UfLY&t=

 

Koupili jste nový počítač nebo notebok a potřebujete do něj software na prohlížení internetu, prohlížení obrázků, PDF souborů, sofware pro tvorbu dokumentů, tabulek, potřebujete upravovat fotografie, videa a přehrávat filmy a MP3 soubory. Tady naleznete jednoduchý seznam. Takže stačí klikat na odkazy:

Prohlížení internetu:

FIREFOX: https://www.mozilla.org/cs/firefox/new/

OPERA: http://www.opera.com/cs

Poštovní klient:

Thunderbird: http://www.mozilla.cz/stahnout/thunderbird/

Photopea - český Photoshop

Podobně vypadá, nabídka funkcí je ovšem chudší. Podporuje základní nástroje pro výběr a ořez, kapátko, štětec, klonovací razítko, guma, přechody a historie úprav. Úprava křivky, úrovně, expozici, saturaci, jas, kontrast a živost barev. Práce s vrstvami. seskupování do složek, nastavování typu prolnutí, průhlednosti a samozřejmě i viditelnost. Vložit lze i vrstvy s úpravami a vektorové/rastrové masky.

Photopea umí přímo pracovat s formáty PSD (Photoshop) a XCF (Gimp),  umí importovat i exportovat JPG, PNG i WebP. Zkusit jí můžete tady: http://www.photopea.com/

Gimp - náhrada za Adobe Photoshop

grafický editor (který je zdarma) pro tvorbu a úpravu bitmapových obrázků. GIMP je výborný na úpravu fotografií a  webové grafiky. K dispozici je spousta nástrojů: štětec, pero, tužka, razítko, práce s kanály, vrstvami a cestami a různé grafické filtry. GIMP je pro všechny a zkuste jak se vám bude líbit. Stránka programu GIMP

PDF creator - tvorba PDF dokumentů

PDFCreator vám vytvoří PDF dokumenty a také dokumenty v PostScriptu, EPS či různých obrázkových formátech (JPEG, TIFF, PNG). Do těchto formátů umí převést libovolný dokument a umožní i tisk na libovolný rozměr papíru. Program rychle vytvoří soubor a disponuje jednoduchou konfiguraci všech nastavení. PDFCreator

Adobe Reader

pokud potřebujete otevřít a číst dokumenty ve formátu pdf pak potřebujete Adobe Reader.

Minimální požadavky:

Procesor 1,3 GHz nebo rychlejší
Microsoft® Windows® XP s aktualizací Service Pack 3 pro 32bitové verze nebo s aktualizací Service Pack 2 pro 64bitové verze; Windows Server® 2003 R2 (32bitové i 64bitové verze); Windows Server 2008 nebo 2008 R2 (32bitové i 64bitové verze); Windows 7 (32bitové i 64bitové verze); Windows 8 nebo 8.1 (32bitové i 64bitové verze)
256 MB paměti RAM (doporučeno 512 MB)
320 MB volného místa na pevném disku
Monitor s rozlišením 1024 x 768
Internet Explorer 7, 8, 9, 10 nebo 11; Firefox Extended Support Release; Chrome

 

OpenOffice a LibreOffice

Program umí načíst a ukládat dokumenty ve formátech Microsoft Office a dalších! Rychlý export do PDF. Balík kancelářských aplikací OpenOffice / LibreOffice obsahuje nástroje pro vaši každodenní práci v kanceláři. OpenOffice / LibreOffice má české prostředí, českou nápovědu a opravuje překlepy v mnoha jazycích včetně češtiny a slovenštiny. Kancelářský balík OpenOffice / LibreOffice je zdarma. Je legální, když ho máte nainstalovaný na všech počítačích. Používá otevřený formát dokumentů (OpenDocument), takže svá data zpracujete i za deset let.

 

Vaše a moje osobní údaje


Vážení návštěvníci tohoto webu, nesbíráme o Vás žádné údaje, nechceme od Vás nic vyplnit ani podepsat. Údaje, které zde najdete o mně slouží výhradně k tomu, aby jste mně mohli kontaktovat za účelem servisu, opravy, objednávky nebo schůzky. Neslouží k tomu, že si je zkopírujete a budete mně volat, psát a nabízet zboží, služby a tak podobně. Chováme se k sobě ohleduplně. Děkuji. Radomil Šmíd.